Listopadowe Zaduszki

Data: 7 listopada, 2011

Początek listopada to czas kiedy wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze. Przy tej okazji klasa III b integracyjna wraz z wychowawczyniami p. Lucyną Łukomską i p. Małgorzatą Monetą-Molską  wybrała się w dniu 2 listopada br. na cmentarz przy ulicy Limanowskiego, by zapalić znicze na grobach ludzi znanych lub zapomnianych. Przechodząc alejkami cmentarnymi uczniowie odwiedzili m.in. mogiły Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy radzieckich czy grób Stefana Rowińskiego. Paląc znicze na grobie ks. Ziemskiego, założyciela harcerstwa w Ostrowie, wysłuchali wspomnień o nim od kobiety, która również przyszła wspomnieć zmarłych. Uczniowie chętnie dopytywali o historie ludzi pochowanych na miejskim cmentarzu. Był to nie tylko czas wspomnień ale i dobra lekcja historii Ostrowa.