Lekkoatletyczne sukcesy Marty Żyłki

Data: 21 maja, 2016

Uczennica naszej szkoły Marta Żyłka może się pochwalić bardzo dużymi sukcesami sportowymi. Konkurencją, w której Marta osiąga szczególnie wysokie wyniki jest skok wzwyż. Oficjalny rezultat uzyskany przez Martę – 1,55m, ustanowiony 30 kwietnia br. podczas Mitingu Lekkoatletycznego Otwarcia Sezonu w Poznaniu, jest najlepszym wynikiem w Polsce w tabelach PZLa w kategorii dzieci (do rocznika 2003).

18 maja odbyły się  X Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce o Puchar Starosty. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Marta Żyłka ustanawiając najlepsze wyniki w  skoku w dal (4,55m) oraz w skoku wzwyż (1,50m).

19 maja br. miał miejsce Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W kategorii dziewcząt rocznik 2003 zwyciężyła uczennica naszej szkoły Marta Żyłka.  Najlepsze wyniki uzyskała w skoku wzwyż – 1,57m (tym samym ustanowiła nieoficjalny rekord Polski kategorii dzieci).

Wierzymy, że to nie koniec postępów Marty 🙂