Lekcje europejskie

Data: 22 marca, 2017

“Jestem Europejczykiem” to temat lekcji przeprowadzonej w dniu 20.03.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5  przez panią Monikę Migaj przedstawiciela punktu konsultacyjno – informacyjnego Europe Direct – Ostrów Wielkopolski.  Uczniowie klas IV mieli okazję usłyszeć informacje na temat Unii Europejskiej min.  historię jej powstania, symbole, główne instytucje  oraz korzyści płynące z bycia państwem członkowskim. Lekcja miała na celu wzmocnić wśród uczniów poczucie tożsamości Europejskiej. Dzieci z zainteresowaniem brały czynny udział w przygotowanych zajęciach i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali niespodzianki – książeczki i chorągiewki. Podarunki sprawiły radość i uśmiech na twarzach dzieci.