Lekcja o bezpieczeństwie z policjantami

Data: 18 września, 2016

W czwartek 15 września klasę 2a odwiedzili policjanci: starsi sierżanci Jacek Szczepaniak i Konrad Tokarski z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie rozpoczęli od pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zasad przechodzenia przez jezdnię (w przypadkach, gdy na przejściu są światła oraz gdy ich nie ma), kontaktów z nieznajomymi oraz agresywnymi zwierzętami. Opowiedzieli krótko na temat swojej pracy i tego, czym zajmują się na co dzień. Uzmysłowili dzieciom, że również nieletni, czyli osoby poniżej 17. roku życia, mogą być sprawcami przestępstw i wykroczeń. Następnie zaprezentowali strój oraz wyposażenie policjanta.

Druga część zajęć odbyła się na boisku szkolnym, gdzie czekał na nas zaparkowany radiowóz policyjny. Każdy z uczniów mógł zasiąść za jego kierownicą i zapoznać się z wyposażeniem pojazdu. Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom włączane sygnały świetlne i dźwiękowe, które przyciągnęły na boisko również innych uczniów naszej szkoły.