Lekcja muzyki w Muzeum Miasta

Data: 4 marca, 2014

W ramach cyklu „Spotkań ze sztuką” pierwszoklasiści z klasy Ia wraz z wychowawczynią Ireną Treską oraz mamami: p. Karoliną Laske i p. Anną Gąsiorek udali się na kolejną wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem celem naszej wizyty było poznanie prostych instrumentów ludowych, takich jak: basy, dudy, skrzypce, siesieńki, piszczałki, łuk muzyczny. Dzieci dowiedziały się, z czego są zbudowane, w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Miały również możliwość wysłuchania brzmienia każdego z instrumentów oraz gry kapeli ludowej. Dużą frajdą było wykonanie pastelami olejnymi rysunku wybranego instrumentu. W świat muzyki wiejskich muzykantów wprowadziła nas p. Jagoda Kosadko. Kolorowe obrazy zabraliśmy z sobą – będą pamiątką dzisiejszego spotkania.