LEKCJA MUZEALNA NA LUDOWĄ NUTĘ

Data: 28 września, 2016

27 września br. klasy II c i II d odwiedziły Muzeum Miasta, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej, na temat: Instrumenty ludowe, charakterystyczne dla naszego regionu, połączonej z warsztatami plastycznymi. Uczniowie z uwagą śledzili prezentację, przybliżającą ludowe instrumenty wraz z ich brzmieniem, tj.: basy wielkopolskie i kaliskie, dudy, siesieńki, piszczałki, okaryny, skrzypeczki. Mieli okazję zobaczyć najprostsze instrumenty wydające ciekawe odgłosy, będące wytworami dzieci sprzed kilkudziesięciu lat. Aby umilić sobie codzienne obowiązki – dzieci nie miały skomplikowanych gier, komórek, tabletów – strugali i sami tworzyli proste instrumenty, np.: z kija, trzciny, pióra, gliny, słomy, z których wydobywali różne dźwięki oraz melodie. Nasi uczniowie mieli możliwość tworzyć w glinie, co sprawiło im wiele radości. Gotowe dzieła zabraliśmy do szkoły. Po ich wyschnięciu  będziemy je pięknie malować. Na zakończenie zwiedziliśmy pokonkursową wystawę Grafik i Ekslibrisów, przygotowanych przez artystów z całego świata.