Lekcja biblioteczna

Data: 28 listopada, 2011

Dnia 23 listopada klasa IIIa wraz z wychowawczynią Beatą Olszak odwiedziła Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Kierowniczka Filii pani Mariola przeprowadziła zajęcia pt. „Rola książki w życiu człowieka”. Na początku przedstawiła dzieciom historię książki od czasów starożytnych Sumerów, używających już 5000 lat temu pisma w postaci piktogramów, do czasów dzisiejszych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykorzystując wiedzę posiadaną z lekcji szkolnych. Metodą „burzy mózgów” odpowiadały na pytanie, co książka daje człowiekowi. Niezwykle ciekawe i pobudzające wyobraźnię było zadanie, w którym dzieci miały nadać tytuł książce, inspirując się tylko otrzymanym rysunkiem na okładce. Jako zadanie domowe, uczniowie otrzymali napisanie opowiadania do wymyślonego na zajęciach tytułu. W ten sposób sami stawali się twórcami książeczek skromnych objętościowo, ale własnego autorstwa!