Lekcja biblioteczna

Data: 23 września, 2013

Dnia 23 września – w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni – uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz dwiema mamami uczniów: Emilią Cieszyńska i Moniką Szymczak, powitali w dość nietypowy sposób. Odbyliśmy wspólną wycieczkę po pięknej i gorącej Hiszpanii – co prawda nie dosłownie, lecz poprzez zdjęcia i zabawę. Wędrówkę po tym pięknym kraju umożliwiła nam pani Mariola Grabarczyk – kierowniczka Filii dla Dzieci Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Królowej Jadwigi – która przygotowała dla nas lekcję biblioteczną. Wpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dzieci dowiedziały się, jakie są najważniejsze oraz najciekawsze miejsca w Hiszpanii, w tym jakie miasto jest jego stolicą. Poznały położenie kraju na mapie Europy, a chłopcy mogli się wykazać znajomością słynnych hiszpańskich klubów piłkarskich.

W drugiej części spotkanie dziewczynki miały okazję zatańczyć flamenco praz przymierzyć strój przeznaczony do tego pięknego tańca. Chłopcy natomiast chętnie zabawili się w walkę byków czyli corridę. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom walka na pomidory, gdzie miejsce prawdziwych pomidorów zajęły kulki wykonane z czerwonej bibuły. Śmiechom i wygłupom nie było końca.

Na zakończenie zajęć cała klasa wykonała papierowe, ręcznie zdobione wachlarze. Umówiliśmy się z panią Mariolą, że to nie będzie nasza ostatnia wędrówka po Europie. Kolejnym krajem, który zamierzamy odwiedzić są Włochy. Wychodząc z biblioteki wszyscy zgodnie powiedzieliśmy „asta la vista”