Kury dla Madagaskaru

Data: 3 listopada, 2016

W październiku uczniowie klasy 2a i ich rodzice podjęli pomysł jednej z mam – pani Marty Wawrzyniak – i postanowili przystąpić do akcji charytatywnej „Kura dla Madagaskaru”. Jest to projekt Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro i polega na zakupie kur dla uczniów z Madagaskaru, uczęszczających do szkół w rejonie Ankazoabo-Sud, gdzie pracują na misjach siostry orionistki.

Zakup kury na Madagaskarze w przeliczeniu na naszą walutę to koszt 20 zł. Można ją zakupić właśnie w ramach tego projektu. Wtedy ubogie dzieci z rejonu Ankazoabo-Sud, objęte pomocą przez Fundację, będą miały możliwość wzbogacić swój bardzo skromny posiłek o jajka.

W związku z tym 2 listopada na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz charytatywny, polegający na sprzedaży wśród uczniów naszej szkoły babeczek (muffinek), upieczonych w domach wspólnie przez dzieci z klasy 2a i ich rodziców. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu, udało nam się uzyskać aż 640 zł. Powyższa kwota zostanie przelana na konto Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.