Kukiełkowy zawrót głowy

Data: 22 stycznia, 2015

Po cyklu lekcji z języka polskiego, których tematyka wiązała się z teatrem, uczniowie klas Va i Vb otrzymali od swojego nauczyciela p. Katarzyny Łukaszewskiej niecodzienne zadanie domowe. W związku z tym, że poznali oni różne typy lalek wykorzystywanych w przedstawieniach teatralnych, uczniowie sami musieli wykonać lalkę, kukiełkę lub pacynkę przestawiającą dowolnego bohatera wybranej lektury.

Pomysłowością, różnorodnością technik i materiałów dzieci zaskoczyły nie tylko nauczyciela, ale również kolegów i koleżanki. Najchętniej wykonywaną postacią był Pinokio, ale wśród kukiełek spotkać można było również bohaterów „W pustyni i w puszczy”, „Opowieści z Narnii”, a także Anię z Zielonego Wzgórza, Harrego Pottera czy Ambrożego Kleksa.

Wszyscy uczniowie otrzymali wysokie oceny za swoje prace, które dodatkowo stworzyły ciekawą wystawę w sali 113 w czasie Drzwi Otwartych naszej  szkoły.