KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY…

Data: 23 maja, 2016

W minioną środę odbył się Szkolny Konkurs „Kto Ty jesteś? – Polak mały…” w ramach edukacji: wychowanie patriotyczne i obywatelskie. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy narodowej oraz poszerzenie informacji na temat Polski i Unii Europejskiej.

W konkursie wzięły udział drużyny z klas VI. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące, m.in. znajomości hymnu Polski, lokalnych instytucji samorządowych, legend związanych z początkami państwa polskiego oraz zabytków Polski i Unii Europejskiej. Zmagania oceniała komisja nauczycieli zespołu humanistycznego, która przyznała następujące miejsca:

I miejsce: drużyna z klasy VI d w składzie:

Marcelina Głowacka, Patryk Migaj, Paweł Szukowski

II miejsce: drużyna z klasy VI b w składzie:

Karolina Kasprzak, Daniel Kania, Filip Łata

III miejsce: drużyna z klasy VI c w składzie:

Oliwia Nowacka, Igor Frankiewicz, Marcin Śron

IV miejsce: drużyna z klasy VI a w składzie:

Weronika Bilan, Mikołaj Błoch, Jakub Nowicki

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła pani dyrektor szkoły Dorota Cieśla, jednocześnie gratulując i dziękując za zaangażowanie oraz udział drużyn w konkursie podsumowującym ich wiedzę humanistyczną.