„KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY…”

Data: 4 czerwca, 2017

W piątek 2 czerwca w ramach edukacji wychowanie patriotyczne i obywatelskie odbył się Szkolny Konkurs „Kto Ty jesteś? – Polak mały…”, którego celem jest utrwalanie wiedzy narodowej oraz poszerzanie informacji na temat Polski i Unii Europejskiej. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z klas VI. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące, m.in. hymnu Polski, lokalnych instytucji samorządowych, legend związanych z początkami państwa polskiego. Mogli wykazać się także znajomością zabytków Polski. Zmagania oceniała komisja nauczycieli zespołu humanistycznego, która przyznała następujące miejsca:

I miejsce: drużyna z klasy VI d w składzie:

Gabriela Kempińska, Wiktoria Kaźmierowska, Adam Piec

II miejsce: drużyna z klasy VI b w składzie:

Agata Lewkowicz, Aleksandra Laskowska, Jakub Marcinkowski

III miejsce: drużyna z klasy VI c w składzie:

Piotr Stojanowski, Aleksander Szczuraszek, Jakub Nawrocki

IV miejsce: drużyna z klasy VI a w składzie:

Julia Skrzypczak, Luiza Rant, Maksymilian Spigiel

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani Dorota Cieśla Dyrektor Szkoły, jednocześnie gratulując i dziękując za zaangażowanie oraz udział drużyn w konkursie podsumowującym ich wiedzę historyczną.