Kreatywne spotkania z rodzicami uczniów klasy 1 a.

Data: 10 stycznia, 2024

 Lekcja z rodzicem ,,Mój ciekawy zawód – Moje hobby”

Co rodzice mogą zrobić, by dzieci lepiej się uczyły i dobrze funkcjonowały społecznie? W ramach edukacji społecznej, wprowadziliśmy  zajęcia, na których to rodzice są aktywni, robią coś wspólnie z dziećmi, są pasjonatami i ekspertami.

Dzieci były zadowolone, wręcz dumne ze swoich rodziców, którzy są dla nich znakomitym przykładem dobrych obywateli.

W I okresie gościli w klasie Państwa:

Adrianna i Łukasz Kamińscy – przybliżyli sposoby oszczędności energii, budowę nowoczesnych okien, zademonstrowali technikę laserowego pomiaru pomieszczeń.

Anna Chmielewska architekt, urbanista –  przybliżyła wykonywany zawód, zapoznała dzieci z etapami tworzenia projektu, zaprezentowała efekt swojej pracy. Dzieci kolorowały  szablony domów, które składały i tworzyły miasto na planszy, uwzględniając wskazówki urbanisty.

Michał Torz policjant – zaprosił nas na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji, gdzie dzieci zwiedziły poszczególne wydziały, brały udział w warsztatach przybliżających zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze.

Anna Bogdajewicz nauczyciel – wprowadziła dzieci w magiczny świat teatru obrazkowego Kamishibai. Uczniowie mieli okazję tworzyć własne zakończenie bajki, w postaci ilustracji.

Anna Lambrenz fotograf – zaprosiła klasę do studia fotograficznego. Pani Ania przybliżyła historię fotografii , począwszy od pierwszego zdjęcia na świecie wykonanego przy pomocy techniki heliograficznej, wykonanego w 1827 roku, zademonstrowała najstarsze aparaty fotograficzne, po współczesne techniki. Spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa z udziałem dzieci. Natomiast w szkole przeprowadziliśmy konkurs plastyczny ,,Najciekawsze wydarzenie ujęte w kadrze” . Zwyciężył Antoś Kowalczyk, nagrodą była sesja zdjęciowa dla całej rodziny.

Agnieszka Hurna dietetyk – uchyliła rąbka tajemnicy: Jak żyć, aby być zdrowym i szczęśliwym? “Zdrowy talerz – Zdrowy ja”. Na podstawie prezentacji, dzieci samodzielnie tworzyły ,,zdrowy talerz”,  z uwzględnieniem poznanych zasad.

Paulina Torz – pracuje w Starostwie Powiatowym, w Wydziale Geodezji. Omówiła charakter pracy geodety oraz przybliżyła własną pracę, polegającą na udostępnianiu wypisów i wyrysów. Dzieci mogły odszukać na planszy swoją ulicę i dom.

Emilia Banaszak nauczyciel – nawiązała kontakt ze Św. Mikołajem, który mógł poznać  uczniów naszej klasy. Podczas zajęć połączyliśmy się z Mikołajem. Zapewnił dzieci, że są ujęte na liście prezentowej. Pani Emilia przeprowadziła quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia oraz Mikołaju. Dzieci przygotowały się do zajęć tworząc lapbooki o tematyce świątecznej.