Koszykarze w „Piątce”

Data: 20 lutego, 2016

Szkoła Podstawowa nr 5 i Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” jest miejscem odkrywania talentów. Wielu absolwentów właśnie w tej szkole rozpoczęło rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Warto podkreślić, że w Szkole Podstawowej nr 5 swoją przygodę z koszykówką rozpoczęli: Julia Niełacna – reprezentantka Polski U-16, Weronika Hipp – reprezentantka Polski U-15, Grzegorz Małecki – zawodnik zespołu ekstraklasy Start Lublin, Mateusz Zębski, Marcin Dymała – zawodnicy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.  I właśnie wspomniana dwójka zawodników BM Stal Ostrów wraz z Deshawn Delaney’em  i drugim trenerem Karolem Kowalewskim w miniony czwartek gościła w Szkole Podstawowej nr 5. Koszykarze w pierwszej części spotkania przeprowadzili pokazowy trening z dziećmi, które na co dzień trenują koszykówkę w UKS „Piątka”. W drugiej części spotkania zawodnicy Stalówki odpowiedzieli na szereg pytań zadawanych przez uczniów. Na koniec koszykarze rozdali autografy, a wszyscy mogli ze swoimi idolami zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.  Absolwenci „Piątki” podkreślili, że chętnie jeszcze raz przyjdą spotkać się z najmłodszymi kibicami.