KOSZYKARSKIE SUKCESY MŁODZIEŻY Z OSTROWSKIEJ „PIĄTKI”

Data: 4 lipca, 2022

Niedawno zakończony sezon 2021/2022 był bardzo udany dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka,” który zgłosił aż 10 drużyn do rozgrywek w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki. UKS „Piątka” mógł cieszyć się zarówno z sukcesów zespołowych, jak i z indywidualnych osiągnięć młodych koszykarek i koszykarzy, wśród których należy wymienić:

Ø II miejsce zespołu dziewcząt rocznik 2008 i mł. w Międzynarodowym Turnieju Basketball Wien w Wiedniu

Ø II miejsce dziewcząt w Wielkopolskiej Lidze U14K

Ø III miejsce chłopców w Wielkopolskiej Lidze U15M

Ø IV miejsce w Mistrzostwach Polski w Koszykówce 3×3 chłopców U15

W kategorii indywidualnej Olga Kisielewska, Lena Dusza, Julia Wojtysiak reprezentując Wielkopolskę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież, zdobyły złoty medal. Powołania do Kadry Wojewódzkiej otrzymały także dziewczęta z rocznika 2009/2010 – Maja Chmielecka, Iga Jasik, Leal Mikołajczyk, a wśród chłopców – Marcel Maroszek. Warto też wspomnieć, że królem strzelców w Lidze U13K została Iga Jasik. Jednak to nie koniec osiągnięć ostrowskiego klubu – do składu Kadry Narodowej (rocznik 2008 – U14K) w tej kategorii wiekowej powołanie otrzymała Olga Kisielewska.

Wysokie wyniki we współzawodnictwie klubowym miały także wpływ na osiągnięcia w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy. Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 osiągnęły znaczące sukcesy na poziomie wojewódzkim, a także ogólnopolskim. Między innymi:

Ø I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt (rocznik 2009)

Ø II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt (rocznik 2007/2008)

Ø II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców (rocznik 2007/2008)

Ø I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3×3 Dziewcząt (rocznik 2009 i mł.) – awans do finału ogólnopolskiego

Ø IV miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3×3 Dziewcząt (rocznik 2007/08)

Ø III miejsce Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3×3 Chłopców (rocznik 2007/08)

Jednak największy sukces to zdobycie przez reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Koszykówce 3×3, gdzie najlepszą zawodniczką została wybrana Iga Jasik ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Warto również wspomnieć, iż nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zaangażowanie wielu osób – Dyrekcji Szkoły, Rodziców, a także trenerów: Joanny Zemskiej, Moniki Szymańskiej, Łukasza Olejnika, Jacka Wawrzyniaka.