KOSZYKARSKIE PRZEDSZKOLE

Data: 21 maja, 2018

To nazwa projektu realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” i Szkołę Podstawową nr 5. Przez 3 dni naszą szkołę odwiedziło blisko 200 przedszkolaków. We wtorek była to 100-osobowa grupa dzieci z Przedszkola nr 9 im. Misia Uszatka, a w środę oficjalnie zainaugurowano warsztaty „Koszykarskie Przedszkole”. W tym dniu do ostrowskiej „Piątki” zawitali „młodzi koszykarze” z Przedszkola nr 10 im. Kubusia Puchatka, a także specjalni goście: Prezydent Miasta Pani Beata Klimek oraz prezes zarządu Centrum Rozwoju Komunalnego Pan Bartosz Ziółkowski, których przywitała dyrektor szkoły Pani Dorota Cieśla. Pani Prezydent oficjalnie otworzyła koszykarskie przedszkole wręczając każdemu uczestnikowi pamiątkową koszulkę. 50 przedszkolaków brało udział w ciekawych zajęciach sportowych. Pierwsza część projektu to warsztaty koszykarskie, na których dzieci bawiły się pomarańczową piłką poprzez wykonywanie indywidualnych ćwiczeń, a także na specjalnie przygotowanych „stacjach” realizowały określone zadania koszykarskie takie jak: podania piłki, toczenie piłki, kozłowanie piłki. Druga część zajęć to gry i zabawy na specjalnie przygotowanych stanowiskach z użyciem atrakcyjnego sprzętu sportowego np. piłek do skakania czy platform. W ostatnim dniu warsztatów naszą szkołę odwiedziło 50 przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 „Plastuś”, którzy tak, jak ich koledzy z Przedszkoli nr 9 i 10 z entuzjazmem i radością uczestniczyli w tym projekcie. Koszykarskie Przedszkole zostało zrealizowane dzięki pozyskanym środkom finansowym z Centrum Rozwoju Komunalnego.