Konkurs Pięknego Czytania.

Data: 10 maja, 2016

9 maja 2016 roku w stołówce Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania”  w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Uczestników konkursu powitała pani dyrektor Dorota Cieśla, życząc powodzenia oraz rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz  poznawanie nowości z literatury dziecięcej, Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, przebiegał w dwóch etapach: do pierwszego etapu przystąpiły osoby z przygotowanym przez siebie tekstem, do drugiego etapu przeszli uczniowie najlepiej czytający. Uczniowie losowali numery fragmentów tekstów z książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Hania Humorek”, „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Gościem specjalnym była absolwentka szkoły Joanna Skoczylas ubiegłoroczna laureatka Konkursu Pięknego Czytania, która przeczytała przepięknie fragment z książki „Ania z Zielonego Wzgórza”.  Komisja składająca się z  nauczycieli języka polskiego, historii oraz  Joanny Skoczylas  wybrała Mistrza Pięknego Czytania 2016 roku Nowacką Oliwię uczennicę z klasy VI c. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, przepięknie przeczytali przygotowane teksty. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodkie co nieco… Organizatorami konkursu była bibliotekarka Kazimiera Grzegorczyk we współpracy z nauczycielami   języka polskiego i historii.