KONKURS MATEMATYCZNY „Z MATEMATYKĄ W XXI WIEKU”

Data: 18 czerwca, 2017

14 czerwca 2017 roku  w Szkole Podstawowej nr 1 już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Z matematyką w XXI wieku” skierowany do uczniów klas czwartych i piątych ostrowskich szkół podstawowych.

Konkurs był podzielony na trzy części: konkurs zespołowy, w którym szkołę reprezentował zespół trzyosobowy, konkurs dla klas czwartych „Mistrz Rachunków” oraz konkurs dla klas piątych „Mistrz Logiki”.

W rywalizacji zespołowej I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Żywica 5d, Karol Schubert 5a, Mikołaj Zembrzuski 5b zdobywając tytuł „Mistrzów zabaw i łamigłówek matematycznych”.

Tytuł II Wicemistrza Rachunków miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał również uczeń naszej szkoły Antonii Izydorski uczeń klasy 4a.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!