Konkurs matematyczny “Polubić matematykę”

Data: 24 maja, 2016

17 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny im. Marzanny Pietrzykowskiej „Polubić Matematykę” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się uczniowie ze wszystkich ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kwiecińska z klasy 6b, Marcin Śron z klasy 6c i Paweł Szukowski z klasy 6d.

Część pierwsza konkursu polegała na indywidualnym rozwiązywaniu 5 zadań otwartych, wymagających dużych umiejętności i talentu matematycznego. Po rozwiązaniu tych zadań okazało się, że aż 12 uczestników bezbłędnie rozwiązało zadania, w tym trójka naszych uczniów. Po dogrywce II miejsce otrzymał Paweł Szukowski, III Oliwia Kwiecińska.

W drugiej części konkursu uczniowie pracowali w grupach, rywalizując o tytuł ,,Matematyków Roku 2016.  Po zaciętej dogrywce zwycięzcą została drużyna naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!