Konkurs “Matematyczny Ostrów”

Data: 12 listopada, 2014

W piątek 7 listopada w Gimnazjum nr 4 odbyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas VI “Matematyczny Ostrów”. Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół uczniów klasy VI d w składzie: Joanna Skoczylas, Zofia Kempińska, Mikołaj Błaszczyk. Konkurs składał się z pięciu etapów, w których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą   matematyczną oraz wiedzą na temat naszego miasta. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrówna, po zakończeniu wszystkich etapów konkursu aż cztery zespoły uzyskały jednakową liczbę punktów, wśród nich był zespół naszej szkoły. Ostatecznie o zwycięstwie zdecydowała dogrywka, a w niej  czas rozwiązania zadań. Zespół reprezentujący naszą szkoły zakończył rywalizację na IV miejscu. Serdecznie gratulujemy!