KONKURS FILMOWY TESCO – “Odkryj swój talent do niemarnowania”

Data: 18 listopada, 2013

Uczniowie klasy III a i II b integracyjnej, pod kierunkiem pani Anny Dorociak i Lucyny Łukomskiej a także  klasy V a i V d oraz przedstawiciele IV d wraz z panią Małgorzatą Szczepaniak i Katarzyną Łukaszewską, przystąpiły do konkursu filmowego w ramach akcji Tesco dla szkół. Odkryj swój talent do niemarnowania.

 Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy oraz zasad o niemarnowaniu żywności, kształtowanie pozytywnych postaw w zakresie zapobieganiu  marnowania jedzenia oraz  rozwijanie talentów i wyobraźni młodych ludzi.

     Pierwszym zadaniem w konkursie było wybranie Zespołu projektowego, który wymyślił temat filmiku i sposób jego nakręcenia. Praca nad pomysłem nie była łatwa. Uczniowie chcieli w sposób śmieszny, ale i też mądry pokazać innym, że należy zwracać uwagę na to, co kupujemy i co z tym robimy.

   Następnym etapem było nakręcenie filmiku. W środę 13 listopada stołówka szkolna i sala 114 zamieniły się w plan filmowy. Często zamiast słowa „smacznego” lub „ zapiszcie temat” słychać było słowa „akcja” lub „kręcimy”. Ta część zadania była dla dzieci ciekawa i zabawna, choć czasem wymagała powtórnych ujęć i kilkakrotnego kręcenia niektórych scen. Operatorami kamer w tym dniu byli: pani Asia Zemska i uczeń Paweł Okrój, którzy pomagali sprostać aktorskim wyzwaniom. 
       Filmy są już na stronie konkursu. To dla nas wszystkich wielka radość, widzieć efekt pracy wielu, wielu dni i wielu osób zaangażowanych całym sercem.

Teraz czekamy na głosy. Można je oddawać wchodząc na stronę www.tescodlaszkol.pl i głosując na nasze grupy: PIĄTASZKI oraz Raperzy z PIĄTKI.
          Aby oddać głos należy się zarejestrować i następnie zalogować. Codziennie można zagłosować na wiele filmów, ale na wybrany tylko jeden raz w ciągu dnia. 

            Czekamy na wasze głosy.