Konferencja Naukowa „Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna”

Data: 3 kwietnia, 2016

W miniona sobotę, tj. 2 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Konferencja Naukowa pt: „Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna”, zorganizowana przez, działający już od kilkunastu lat, Zespół ds. Integracji. W konferencji wzięli udział nauczyciele i dyrektorzy ostrowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Spotkanie miało na celu przedstawienie współczesnych problemów związanych z nauczaniem i wychowaniem dzieci. Gośćmi specjalnymi byli: mgr Barbara Walczak – wykładowca Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie, wieloletni dyrektor Przedszkola nr 7 w Lesznie, oraz mgr Agata Hornik–Marek – psycholog, specjalista ds. diagnozy dzieci i młodzieży. Pani Barbara zaprezentowała temat „Matematyka dla każdego i małego i dużego – wykorzystywanie różnorodnych środków dydaktycznych w kształtowaniu pojęć matematycznych” a także przeprowadziła warsztaty umiejętności wychowawczych. Natomiast Pani Agata przedstawiła bliżej temat “Wychowanie do odpowiedzialności”. W trakcie przerw można było porozmawiać z gośćmi, którzy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania. Po zakończeniu spotkania uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia. Mamy nadzieję, ze ta konferencja wpisze się na stałe w program i plan Zespołu ds. Integracji i z roku na rok będziemy gościć interesujących ludzi i spotykać się w coraz szerszym gronie.