Koncert Życzeń dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły – Co nam w sercu gra…

Data: 16 maja, 2017

Szkoła to szczególne miejsce działalności człowieka, a o jej wyjątkowości i specyfice decyduje fakt spotykania się, komunikowania, współdziałania oraz pracy różnych osób, w tym także współpracy z rodzicami uczniów.

12 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im Mieszka I spotkali się ludzie o wielkim sercu na Koncercie Życzeń, którego przewodnią myślą były słowa Co nam w sercu gra…, a piosenką o takim tytule w klimat uroczystości wprowadziła  wszystkich obecnych Wiktoria Kaźmierowska z klasy VI d. Zorganizowane spotkanie, w przepięknie udekorowanej sali, otworzyła  Dyrektor Szkoły Dorota Cieśla, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zapewniła o szczególności tego spotkania, a przede wszystkim o wyjątkowości ludzi, którzy zostali zaproszeni na koncert. W tym dniu byli z nami: Senator RP – Łukasz Mikołajczyk, Radni Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – Jolanta Maćkowiak, Przewodniczący Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Delegatura Ostrów  Wiesław Wawrzyniak, Prezes Stowarzyszenia „Piątka dla Pokoleń” Agnieszka Milewska, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 – Grażyna Kaźmierczak oraz rodzice, przyjaciele, darczyńcy i sponsorzy szkoły.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wymowny spektakl słowno-muzyczny, który w prosty sposób przekazywał rzeczy oczywiste, ale bardzo ważne i istotne dla każdego z nas, jak być dobrym i szczęśliwym człowiekiem. Wszyscy zaproszeni usłyszeli życzenia skierowane bezpośrednio do nich wraz z muzycznym lub tanecznym upominkiem w wykonaniu utalentowanych uczniów naszej szkoły: Kuby Zielezińskiego z IV b, Ewy Kaszyńskiej z IV d, Oliwii Łukomskiej z V c, Gabrysi Sendry z IV c, Ewy Kobylańskiej z IV c, Luizy Rant z VI a oraz Szkolnego Chóru „GAMA” i koła tanecznego z klasy IV a w składzie: Patrycja Wróbel, Aleksandra Kuroszczyk, Sandra Kurek, Nicola Kalińska, Karolina Wasiewicz. Dodatkowych emocji dostarczyły występy absolwentów „Piątki” – wokalistki Juliany Ashaolu – Talentu Roku 2016 i znakomitego akordeonisty Kacpra Kaczmarka. Całość poprowadzili wspaniali konferansjerzy: Julia Sieradzka z VI a i Karol Schubert z V a.

Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, na twarzach zgromadzonych gości widać było wzruszenie, refleksję, ale przede wszystkim zadowolenie, ponieważ każde serce usłyszało, co mówi innych serce i poczuło się szczęśliwe.