KONCERT JESIENNY

Data: 15 listopada, 2015

W piątek 13 listopada 2015 r. w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się, w ramach Ogólnopolskiego Programu Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2015″ Koncert Jesienny Chórów Szkolnych Regionu Ostrów Wielkopolski. Koncert zainaugurował swoim wystąpieniem Kurator Regionalny Jerzy Wojtaszek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk. W koncercie wzięły udział 32 chóry szkolne, w tym 12 chórów szkół podstawowych. Nasz szkolny Chór “GAMA” pod dyrekcją Ireny Treski zaprezentował swoje wokalne umiejętności w dwóch następujących utworach:

1. Psalm 47. “Kleszczmy rękoma” – muz. M. Gomółka, sł. J. Kochanowski;

2. “Zawsze będą brawo bić”-  muz. M. Witecki, sł. M. Nawrocka

Uważamy, że występ chóru był bardzo udany, dostarczył chórzystom wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Koncert był również okazją do wysłuchania innych doskonałych zespołów.