Koncert Jesienny

Data: 27 listopada, 2017

W piątek 17 listopada 2017r. w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele p.w. Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się w ramach Ogólnopolskiego Programu  Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” KONCERT JESIENNY Chórów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Południowej Wielkopolski. Prezentacje chórów poprzedziło wystąpienie Kuratora Regionalnego Programu Jerzego Wojtaszka. To kolejne święto muzyki chóralnej w naszym mieście, w którym uczestniczył nasz Szkolny Chór „GAMA” pod dyrekcją pani Ireny Treski. Chór zaprezentował dwa utwory:

1. “Przybyli ułani pod okienko”- utwór jednogłosowy a cappella;

sł. Feliks Gwiżdż, muz. autor nieznany;

2. “Pierwsza Brygada” – utwór dwugłosowy a cappella;

sł. Tadeusz Biernacki, Andrzej Hałaciński; muz. autor nieznany, opracowanie: Jerzy Wojtaszek

Chórzyści zaprezentowali się doskonale. Gratulujemy kolejnego, udanego występu.

Serdecznie dziękujemy p. Danucie Adamik za pomoc, wsparcie i opiekę.