KONCERT DLA RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

Data: 21 maja, 2013

Szkoła to szczególne miejsce działalności człowieka. O wyjątkowości i specyfice decyduje fakt spotykania się, komunikowania, współdziałania oraz pracy różnych osób. Rodzice uczniów to jeden z głównych partnerów placówki. Współpraca z nimi jest bardzo ważna i im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla uczniów, szkoły i tego, co jest celem jej działania. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I to miejsce wyjątkowe, gdzie liczy się każdy człowiek „tu i teraz”, który ma „żyć szczęśliwie dla szczęścia innych wokół siebie”. Właśnie tacy ludzie, „ludzie wielkiego serca i potężnej mocy ducha”, spotkali się na Koncercie dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły, który odbył się 16 maja 2013 roku w naszej placówce. „Z sercem na dłoni” to przewodnia myśl, która przyświecała całej imprezie. Zorganizowane spotkanie, w przepięknie ustrojonej sali, otworzyła Pani Dyrektor Dorota Cieśla, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zapewniła o szczególności tego dnia, a przede wszystkim  wyjątkowości ludzi, którzy przybyli na koncert. Bardzo wielu przyjaciół  szkoły zostało nagrodzonych dyplomem i niezwykłą  pamiątką – medalem okolicznościowym, który został wydany z okazji jubileuszu naszej placówki .

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wymowny spektakl słowno-muzyczny, który w prosty sposób przekazywał rzeczy oczywiste, ale bardzo ważne i istotne dla każdego „człowieka, który chce być człowiekiem…, ma świadomość tego, co robi, dostrzega promyk światła tam, gdzie inni widzą ciemność i pamięta, że wszystko, co w życiu czyni, zostawia jakiś ślad”. W przedstawieniu wykorzystano utwory Starego Dobrego Małżeństwa oraz Chóru Szkolnego „Gama” prowadzonego przez Panią Irenę Treskę, które dopełniły wypowiedziane słowa.

Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, na twarzach zgromadzonych gości widać było wzruszenie, refleksję, ale przede wszystkim zadowolenie, ponieważ:„Moje serce usłyszało, co mówi innych serce i poczuło się szczęśliwe”.