KONCERT DLA RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. MIESZKA I

Data: 5 maja, 2015

  Szkoła to szczególne miejsce działalności człowieka. O wyjątkowości i specyfice decyduje fakt spotykania się, komunikowania, współdziałania oraz pracy różnych osób.
Rodzice uczniów to jeden z głównych partnerów placówki. Współpraca z nimi jest bardzo ważna i im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla uczniów, szkoły i tego, co jest celem jej działania.

   Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I to miejsce wyjątkowe, gdzie liczy się każdy człowiek „ tu i teraz”, który ma „ żyć szczęśliwie dla szczęścia innych wokół siebie”. Właśnie tacy ludzie, „ ludzie wielkiego serca i potężnej mocy ducha”, spotkali się na Koncercie dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły, który odbył się  29 kwietnia 2015 roku w naszej placówce.

„Nie wiem dokładnie, co myślę, co czuję, po prostu powiem zwykłe dziękuję…” to przewodnia myśl, która przyświecała całej imprezie i fragment wiersza Klaudii Pietrzak uczennicy klasy VI d. Zorganizowane spotkanie, w przepięknie ustrojonej sali, otworzyła Pani Dyrektor Dorota Cieśla, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zapewniła o szczególności tego dnia, a przede wszystkim  wyjątkowości ludzi, którzy przybyli na uroczystość. W tym dniu były z nami Pani Marlena Maląg Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Pani Sylwia Nowicka Zastępca Przewodniczącego Rady Osiedla nr 3 oraz Pani Agnieszka Milewska Przewodnicząca Rady Rodziców. Bardzo wielu przyjaciół  szkoły wysłuchało przepięknego koncertu w wykonaniu  utalentowanych uczniów, wzruszenie wywołały słowa skierowane bezpośrednio do Rodziców napisane w wierszach i listach przez dzieci naszej szkoły.

   Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, na twarzach zgromadzonych gości widać było wzruszenie, refleksje, ale przede wszystkim zadowolenie.