Kolorowo karpiowo

Data: 4 lutego, 2015

W listopadzie ubiegłego roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kolorowo karpiowo”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Jego celem było umieszczenie na szablonie karpia miejsc ciekawych przyrodniczo, np. stawów, ptaków, kompleksów leśnych, obiektów architektonicznych znajdujących się na terenie Doliny Baryczy.

Uczniowie klasy 3a we wrześniu odbyli wycieczkę do Antonina, który leży właśnie na jej terenie. W związku z tym prace wykonane przez dzieci przedstawiały rezerwat przyrody „Wydymacz” pod Antoninem oraz mieszczący się na jego terenie staw o tej samej nazwie, Stawy Przygodzickie, słynne gniazdo bocianów Dziedzica i Przygody obserwowane przez dzieci kamerą internetową na stronie www.bociany.ec.pl oraz inne ciekawe elementy przyrody.

Wszystkie prace plastyczne umieszczone zostały przez organizatora na stronie https://www.facebook.com/szlakkarpia. Zachęcamy do oglądania!

Poniżej prace Nikoli Pinkowskiej, Anny Herbik i Martyny Glapy oraz Dawida i Julii Cieszyńskich.