Kolorowa łąka – lekcja otwarta

Data: 5 czerwca, 2013

W środę 29 maja 2013 roku uczniowie z klas I-III, uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych plastycznie w ramach projektu systemowego „Od dziś pracuję na swój sukces”, prowadzonych przez Iwonę Szwarczyńską i Beatę Olszak, brali udział w zajęciach otwartych pod kierunkiem pani Iwony. Na zaproszenie przybyła również pani dyrektor szkoły Dorota Cieśla.

Zajęcia poprzedził spacer do szkolnego ogródka, gdzie na skalniku dzieci mogły podziwiać wiosenne kwiaty, m.in. wielobarwne bratki.

Później, mimo nadciągającej ulewy w doskonałych humorach, pełni inwencji twórczej i pomysłowości wykonały pracę zbiorową przedstawiającą wiosenną łąkę. Na długi arkusz papieru co chwilę zlatywały się wycięte z kolorowego papieru: motyle, biedronki, pszczółki. Wśród traw wyrastały barwne kwiaty, a pająki przędły swoje nici. Przez moment czuliśmy się jak na prawdziwej łące. Brakowało tylko zapachu kwiatów i traw. Ostateczna praca bardzo spodobała się nie tylko nam, ale również pani dyrektor oraz rodzicom. Taka forma współpracy bardzo się sprawdziła i zapewne powtórzymy ją jeszcze nie raz.