Kolejny raz wygrywamy w konkursie wiedzy o K.K. Baczyńskim

Data: 10 lutego, 2014

Po raz kolejny drużyna z naszej szkoły tryumfowała w POWIATOWYM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI K. K. BACZYŃSKIEGO, który odbył się 27 stycznia. Organizatorami są Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Celem konkursu, nad którym honorowy patronat objął Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, było zainteresowanie uczniów postacią Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jego życiem oraz twórczością, a także promocja czytelnictwa. W bieżącym roku w konkursie udział wzięło łącznie 66 uczniów, a naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Amelia Waliszewska, Anna Suchecka (test), Zofia Kempińska (recytacja). Uczennice zajęły II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czytelni Biblioteki Głównej w Ostrowie Wielkopolskim, a nagrody oraz dyplomy wręczył laureatom dyrektor, Włodzimierz Grabowski.