„Kochajcie teatr w sobie, a nie siebie w teatrze”

Data: 18 czerwca, 2013

„Kochajcie teatr w sobie, a nie siebie w teatrze” –  Konstanty Stanisławski

Teatr to coś magicznego. Wiedzą dobrze o tym uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach Koło Małego Aktora, prowadzonego przez panią Lucynę Łukomską i Annę Dorociak.  Młodzi aktorzy z klas Ib, IIa, IIb , IIc i IId , pokazali przedstawienie pt: „ Hania i gąski”, które opowiadało  o przyjaźni i odpowiedzialności. W przedstawieniu grali nie tylko aktorzy, ale również widzowie, którzy z entuzjazmem brali udział w tym co dzieje się na scenie. Przez kilka miesięcy artyści ćwiczyli role, robili elementy scenografii, a rodzice włączyli się w przygotowanie strojów.

 W poniedziałek 17 czerwca odbyła się premiera naszego przedstawienia dla rodziców, dziadków i wszystkich bliskich. Spektakle przedpremierowe, na których były klasy IIc, IIa, Ib, zerówka,  IId i IIb odbyły się wcześniej. Dla wszystkich aktorów było to niesamowite przeżycie, trzeba było pokonać tremę i jak najlepiej zaprezentować się. Na szczęście widzowie bardzo serdecznie przyjęli grę małych aktorów, czego dowodem były gorące brawa.

            Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przedstawieniu, teatr stał się nam wszystkim bliższy.