Klub Małego Turysty i „Uroki Zimy”.

Data: 16 lutego, 2016

Już po raz siódmy ostrowski PTTK wraz z Powiatową Komendą Policji oraz Państwową Strażą Pożarną zaprosili nas do uczestnictwa w rajdzie „Uroki Zimy”.  Klub Małego Turysty  wraz z opiekunami panią Katarzyną Krawczyk, Małgorzatą Monetą Molską, Danutą Adamik i Moniką Marcinkowską w niedzielny ranek stawił się gotowy do marszu w strażnicy Straży Pożarnej na Batorego, skąd w bardziej wiosennej niż zimowej porze udał się na 4,5 kilometrowy spacer. Nad bezpieczeństwem przemarszu  ostrowskimi szlakami czuwali organizatorzy w postaci policjantów i strażaków. Naszej grupie jednak tak krótka trasa nie wystarczyła, dlatego postanowiliśmy w pewnym momencie odłączyć się i obejść jeszcze dodatkowo zalew Piaski –Szczygliczka, korzystając z siłowni na świeżym powietrzu czy placu zabaw. Meta imprezy miała miejsce w Borowiance, gdzie od lat goszczeni jesteśmy pyszną zupą pomidorową. Rajd ten jest wyjątkowy i bardzo lubiany przez naszych małych turystów, ponieważ na mecie zawsze czekają atrakcje w postaci przejażdżki wozami policyjnym, zwiedzania wozów strażackich. Dodatkowo w tym roku, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, można było pobawić się sikawkami strażackimi. Brak śniegu przy tylu atrakcjach nikogo nie zasmucał.