Klasy piąte na Festynie Archeologicznym w Biskupinie.

Data: 4 października, 2015

Już po raz dwudziesty pierwszy Biskupin zaprosił na wyjątkową podróż w przeszłość. Tym razem hasłem przewodnim były smaki. Kosztowaliśmy jadła i napojów z różnych czasów, od epoki kamienia poprzez  znacznie bardziej zróżnicowane pożywienie mieszkańców biskupińskiej osady, po jadło rzemieślników piastowskiej wioski oraz kuchnie rodem ze starożytnej Grecji i Rzymu. Goście z Litwy, Węgier i Białorusi prezentowali narodowe  potrawy. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki średniowiecznej odwiedzaliśmy liczne stanowiska i kramy średniowiecznych rzemieślników i kupców. Wycieczka do Biskupina była pierwszym punktem nowego projektu Szkoły Podstawowej nr 5 związanego z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski, która przypada w kwietniu 2016 rok.  O kolejnych działaniach projektowych będziemy informować wkrótce.