Klasy IV w Internetowym Teatrze TVP

Data: 28 stycznia, 2015

W środę 28 stycznia uczniowie klas IV za pośrednictwem transmisji internetowej przenieśli się do Teatru im. Jana Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim i obejrzeli przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” w reżyserii Jana Tomaszewicza.

Znakomita adaptacja baśni Andersena to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Przygody Gerdy i Kaja przypomniały wszystkim, że dobro zawsze zwycięża zło. Grany na żywo spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń oraz pozwolił utrwalić podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o teatrze. Odpowiednio dobrana muzyka dodatkowo podkreśliła charakter poszczególnych scen. Projekt, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu Internetu, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.