Klasy IV – VI w Internetowym Teatrze TVP

Data: 5 czerwca, 2016

Uczniowie z klas IV, V i VI za pośrednictwem transmisji internetowej przenieśli się do Teatru Miniatura w Gdańsku i obejrzeli spektakl „Krzyżacy” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

Znakomita i pierwsza adaptacja powieści historycznej w formie teatru lalkowego wpisała się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza oraz wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia Dwa Teatry – Sopot 2016. Dzieło Sienkiewicza to świetnie opowiedziana historia, która umożliwiła uczniom zrozumienie bitwy pod Grunwaldem oraz ocenę postaci Danusi i Zbyszka. Grany na żywo spektakl dostarczył młodym widzom wielu wrażeń. Pozwolił także utrwalić podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o teatrze, a odpowiednio dobrana muzyka dodatkowo podkreśliła charakter poszczególnych scen.

http://www.iteatr.tvp.pl/