Klasy integracyjne wiedzą co to bezpieczeństwo!

Data: 24 września, 2012

Uczniowie klasy I integracyjnej w Szkole Podstawowej nr 5  wiedzą co to bezpieczeństwo.  Prawie co codziennie śpiewają słowa piosenki „ W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego”. Że nie są to puste słowa mogli przekonać się panowie policjanci, którzy w dniu 18 września br. odwiedzili tę właśnie klasę, by raz jeszcze im przekazać zasady ruchu drogowego. Niecodzienni goście przynieśli maluchom odblaski, ale przede wszystkim raz jeszcze przestrzegli przed niebezpieczeństwami na drodze i przypomnieli zasady poruszania się po nich pieszych. Dzieci zaś mogły zapytać panów policjantów o ich pracę, obejrzeć z bliska radiowóz. Dziękując za wizytę uczniowie klasy  I b wyrecytowali  wiersz Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”, aby postawić przysłowiową kropkę nad i świadczącą o ich przygotowaniu do bycia uczestnikami ruchu drogowego .