Klasowa wycieczka do piekarni MIMA

Data: 17 marca, 2019

We wtorek 12.03.2019 r. uczniowie klasy I c uczestniczyli w wycieczce do piekarni Mima. Zależało nam na poznaniu pracy piekarza oraz etapów powstawania chleba: „Od ziarenka do bochenka”. Po przywitaniu się z panią przewodnik, rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania podczas zwiedzania piekarni. Następnie wysłuchaliśmy, jakie gatunki zbóż rozróżniamy, jakie są etapy wzrostu roślin. Obejrzeliśmy silosy do przechowywania mąki, o pojemności 20 t i 15 t. Poznaliśmy potrzebne produkty oraz proces powstawania chleba. Mieliśmy możliwość obserwować  pracę mieszadła wyrabiającego ciasto w kotle i dzieży. Dzieci dowiedziały się, że porcje chleba i bułek najpierw trafiają do garowni, następnie do pieca nagrzanego do 246 stopni. Dużą radość sprawiło samodzielne wyrabianie i ozdabianie bułeczek, które po upieczeniu smakowały wyjątkowo. Na zakończenie wycieczki, pani przewodnik poczęstowała dzieci wyśmienitymi ciasteczkami. To była udana wycieczka!