Klasa II b z wizytą na wsi

Data: 26 maja, 2014

Z wizytą na wsi – taki tytuł nosił blok tematyczny jaki ostatnio realizowała klasa IIb. Chcąc bliżej poznać zwierzęta hodowane przez człowieka i mieszkańców wiejskiego podwórka, udaliśmy się do gospodarstwa rolnego.  Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat hodowli zwierząt oraz mogliśmy zobaczyć młodych mieszkańców wiejskiej zagrody. Duże wrażenie zrobiły na nas nowoczesne maszyny rolnicze, a w szczególności traktor. Dowiedzieliśmy jak zmechanizowane są dzisiejsze gospodarstwa oraz na czym polega praca hodowcy. Miłą atrakcją naszego wyjścia była przejażdżka bryczką oraz zabawy na świeżym powietrzu. Czas spędzony na wsi minął nam szybko i trzeba było wracać do szkoły. Pożegnaliśmy  konia Tajgę i wszystkich dużych i małych mieszkańców zagrody, jakich poznaliśmy. Dzięki naszemu koledze Kubie dowiedzieliśmy się, że praca na wsi jest ciekawa, ale i też trudna i odpowiedzialna.