KLASA I C NA WYCIECZCE W GOŁUCHOWIE

Data: 24 czerwca, 2013

Czerwiec jest miesiącem, w którym nauka przeplata się z licznymi turystycznymi, przedmiotowymi i rekreacyjnymi wycieczkami, dlatego 18 czerwca 2013 r. klasa I c postanowiła zwiedzić Gołuchów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska żubrom, konikom polskim, danielom i zebrać informacje o tych zwierzętach. Uczniowie zapoznali się z budkami lęgowymi, paśnikami dla saren, dzików, bażantów, zajęcy, a z kolorowych tablic na ścieżce edukacyjnej zdobyli informacje na temat ptaków i innych zwierząt żyjących w gołuchowskich lasach. Zwiedziliśmy również Muzeum Leśnictwa, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków ptaków i usłyszeć ich odgłosy. Dzieci poznały zwierzęta, których nie można spotkać na co dzień w naturalnym środowisku, ze względu na ich tryb życia. Ważnym celem wycieczki było zwiedzanie zamku. Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył dzieciom historię zamku oraz jego właścicieli. Obejrzeliśmy eksponaty muzealne, podziwiając ich piękno, niepowtarzalność i wartość historyczną. Uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę w naszym regionie pełnią muzea w Gołuchowie. Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły.