Kijki poszły w ruch

Data: 26 marca, 2012

Nordic Walking to technika marszu ze specjalnie do tego zaprojektowanymi kijkami. Marsz z kijkami pozwala aktywnie i przyjemnie spędzić czas, dlatego właśnie w sobotnie słoneczne popołudnie taki czas spędziła grupa osób – rodziców, dzieci, nauczycieli, a także przyjaciół szkoły, która wzięła udział w kolejnych zajęciach z Nordic Walking organizowanych przez UKS „Piątka”. Na początku zajęć instruktorzy pokazali poprawną technikę, a następnie poprzez szeroki wachlarz ćwiczeń przystąpili do nauki marszu z kijkami. Uczestnicy zajęć chętnie wykonywali wszystkie zaproponowane ćwiczenia. Po opanowaniu techniki przyszedł czas na marsz po urokliwych terenach zalewu Piaski – Szczygliczka. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał napój oraz słodki poczęstunek.

Zajęcia z Nordic Walking odbywają się dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach 8. edycji Funduszu Grantowego.