„Każdy Tomek, każda Ola sport uprawia od przedszkola”

Data: 13 października, 2013

Już po raz trzeci pięcio- i sześciolatki spotkały się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I na cyklicznych warsztatach „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych w sali gimnastycznej przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Joannę Zemską, panią Violettę Szymczak i pana Jacka Wawrzyniaka.

Rozgrywki rozpoczęły się zabawami zapoznawczymi w kręgu. Uczestnicy szybko oswoili się z prowadzącymi oraz dużą halą sportową, która spodobała się nie tylko chłopcom. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu sześciu przedszkolaków. Dzieci bawiły się między innymi z piłkami edukacyjnymi Edubal, które w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej pozwalają na łączenie aktywności ruchowej z przekazywaniem wiedzy. Współzawodnictwo drużyn dostarczyło wielu emocji małym sportowcom, ale i obserwującym zajęcia rodzicom.

W czasie przerwy na spragnionych czekał w szkolnej stołówce smaczny soczek, była to jednocześnie okazja do spaceru po szkole.

Przedszkolakom bardzo spodobały się wyścigi rzędów, w których prowadzący wykorzystali szarfy, piłki i inny sprzęt sportowy. Przyszli uczniowie ćwiczyli m.in. zwinność, koordynację i umiejętność współpracy w grupie tocząc i podając sobie piłki, ścigając się do pachołków, na które należało założyć lub zdjąć obręcze. Był też czas na poćwiczenie rzutów do kosza.

Całe zajęcia były okazją nie tylko do tego, aby zaprzyjaźnić się ze szkołą, ale i do tego, aby pokazać dzieciom, że w sporcie nie zawsze najważniejsza jest wygrana. Ważne, aby dobrze się bawić i grać fair.

Do zobaczenia za dwa tygodnie!