„Każdy dzień jest podróżą przez historię” – warsztaty teatralno-historyczne dla przedszkolaków

Data: 24 kwietnia, 2014

Piski radości, iskrzące z ciekawości oczy, pełne zaangażowanie – takie właśnie postawy i emocje u dzieci potrafią wzbudzić występy klaunów. Przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w kolejnych warsztatach adaptacyjnych dla dzieci 5- i 6-letnich w ramach projektu Zaprzyjaźnij się z „Piątką”. Swoją zabawę rozpoczęły od przedstawienia się Kim jestem, co lubię? W czasie zajęć maluchy chętnie uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach muzyczno-ruchowych. Nie lada atrakcją okazał się taniec w towarzystwie Dyzia, Hyzia i Pyzia do piosenki „Krasnoludek” , który rozruszał uczestników warsztatów, natomiast zabawa z matą animacyjną i magicznym pudełkiem w pytanie albo wyzwanie dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Kolejne niespodzianki pozwoliły dzieciom na wykorzystanie umiejętności aktorskich. Chłopcy wcielili się w rolę średniowiecznego rycerza, a dziewczynki założyły kolorowe suknie i stały się damami dworu. Następnym zadaniem było wykonanie ilustracji do wspólnie obejrzanego filmu animowanego „Historia Polski” i układanie wieży obronnej z plastikowych kubeczków. Na koniec każdy z uczestników poczęstował się cukierkiem i samodzielnie wykonał miecz z balonów, który będzie pamiątką ze spotkania.