„Każdy dzień jest podróżą przez historię” – warsztaty teatralno-historyczne dla przedszkolaków.

Data: 5 maja, 2015

Po raz kolejny przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach adaptacyjnych dla dzieci 5– i 6-letnich w ramach projektu Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Swoją zabawę mali goście rozpoczęli od przedstawienia się Kim jestem? Co lubię?, następnie przymierzając barwne nakrycia głowy, dzieci wcielały się w różne postacie bajkowe, historyczne, fantastyczne. W czasie zajęć maluchy chętnie uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach muzyczno-ruchowych. Nie lada atrakcją okazał się taniec w towarzystwie Minnie, która była ogromną niespodzianką i zaskoczeniem dla rozbawionych przedszkolaków.

Dzieci mogły się także wykazać zdolnościami manualnymi, wykonując z masy solnej przepiękne upominki dla swoich mam, z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Spotkanie tak się podobało przedszkolakom, że nie wszystkie chciały wracać jeszcze do domu, gdy nadszedł czas rozstania.

Uśmiechnięte, zadowolone poczęstowały się słodyczami, wypiły soczek i pełne wrażeń opuściły mury szkoły.