Każda wizyta w teatrze to dla dzieci niesamowite przeżycie i doświadczenie

Data: 23 kwietnia, 2013

Każda wizyta w teatrze to dla dzieci niesamowite przeżycie i doświadczenie. Nagle tzw. kultura z wyższej półki  przenika do świadomości młodego widza i okazuje się fascynująca, zaskakująca, porywająca. A taki był też spektakl „Tadek Niejadek” w kaliskim teatrze, który miały sposobność obejrzeć dzieci z klasy I b integracyjnej i II a wraz z wychowawczyniami panią Anną Dorociak, Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą –Molską oraz mamą jednej z uczennic Justyną Kupajską. W sposób pomysłowy i twórczy aktorzy nie tylko zachęcali dzieci do zdrowego stylu odżywiania, ale równocześnie wpletli nastawienia proekologiczne i prewencyjne – znajomość telefonów alarmowych.  Dzieci miały okazję w niektórych momentach spektaklu czynnie w nim uczestniczyć. Dodatkowym walorem przedstawienia było to, iż obok  aktorów na scenie pojawiały się lalki. Po takiej dozie doznań, uczniowie mieli jeszcze okazję na chwilę zabawy w przepięknym parku położonym w okolicach teatru. Powrót do Ostrowa, był dla nich zdecydowanie za szybki.