Kacper Kaczmarek laureatem I kategorii Festiwalu Akordeonowego „HARMONIA ESPRESSIVA” w Sochaczewie

Data: 31 maja, 2012

W dniach 18 – 19 maja br. z inicjatywy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie został zorganizowany Festiwal Akordeonowy im. prof. Jerzego Jurka.

Pomimo, że była to pierwsza edycja festiwalu, impreza spotkała się z szerokim odzewem środowiska akordeonowego z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję doskonalenia praktyki estradowej i rozpowszechniania kultury muzycznej.

W konkursie wzięły udział dzieci oraz młodzież z 48 szkół muzycznych I i II stopnia w kraju, a ich zdolności oceniało 6 jurorów. W sumie wysłuchano 75 solistów w IV kategoriach solistycznych w programie dowolnym.

Jury odnotowało wysoki poziom wykonawczy uczestników i przyznało tytuł laureata w kategorii I uczniowi naszej szkoły Kacprowi Kaczmarkowi, który reprezentował Zespół Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Kacprowi kolejnych sukcesów w muzykowaniu na wysokiej klasy instrumentach guzikowych.