Jesienny Przegląd Chórów

Data: 17 października, 2022

15 października chór GAMA, przekazany przez p. Irenę Treskę p. Karolinie Tresce, miał okazję zaprezentować się w Jesiennych Prezentacjach Chórów Szkół Południowej Wielkopolski, w ramach Ogólnopolskiego Programu Narodowego Forum Muzyki AKADEMIA CHÓRALNA – ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2022. Prezentacja miała charakter przeglądu, chór zdobył jednak wiele pochlebnych opinii. Nasi uczniowie – chórzyści zaprezentowali trzy utwory: 

* “U dziadunia w sadzie” – do słów Krystyny Artyniewicz, muzyki Franciszka Jasionowskiego, w opracowaniu Karoliny Treski; 

* “Uśnijże mi, uśnij” – pieśń ludowa krakowska w opracowaniu Karoliny Treski; 

* “Jak tu ciemno”, do słów Danuty Wawiłow i muzyki Karoliny Treski. 

W przeglądzie wzięło udział dwanaście chórów. W czerwcu czeka nas przesłuchanie o charakterze konkursowym, zatem już “bierzemy się do roboty”, gdyż jest z kim rywalizować. 

W przedsięwzięcie zaangażowanych jest bardzo wiele osób, poczynając od koordynatora projektu – Klaudii Szubert po zaproszonych honorowych gości – np. Pana Jerzego Wojtaszka, wieloletniego dyrygenta ostrowskiego Chóru Nauczycielskiego. Z naszej szkolnej strony zaangażowani byli oczywiście nasi Chórzyści, ale także ich Rodzice oraz Pani Danuta Adamik, która zawsze pomaga w opiece nad naszą chóralną bracią 🙂