Jesienna wizyta w Filii nr 7 Biblioteki Publicznej

Data: 29 października, 2016

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz Iwoną Doruch – mamą Nikoli, wybrali się 27 października z wizytą do zaprzyjaźnionej Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Powitała nas pani Mariola Grabarczyk, prowadząca zajęcia.

Ponieważ jesień panuje już od ponad miesiąca, postanowiliśmy ugruntować swoją wiedzę dotyczącą tej pory roku. W jesienny nastrój wprowadziła nas piękna piosenka Magdy Umer „Koncert na dwa świerszcze”, której towarzyszył pokaz slajdów przedstawiających jesienne krajobrazy. Następnie pani Mariola porozmawiała z dziećmi na temat symboli jesiennych oraz zmian, jakie zachodzą w pogodzie oraz w przyrodzie jesienią. Była to okazja do ugruntowania wiedzy dotyczącej rozróżniania liści drzew i ich owoców, oraz przyporządkowywanie ich do siebie,  np. dąb – żołędzie, buk – bukiew, kasztanowiec – kasztany, czy klon – dwuskrzydlaki („noski”). Kolejnych zadania pozwoliły uczniom utrwalić nazwy miesięcy oraz pór roku. Podczas spotkania nie zabrakło również kontaktu z literaturą dla dzieci. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Jesień”.

W kolejnej części zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne (ozdobią one naszą klasową gazetkę ścienną) – parasolki z papierowych talerzyków.

Ostatnim zadaniem, jakie przygotowała dla nas pani Mariola, była zabawa z tablicą interaktywną, która sprawiła dzieciom najwięcej frajdy. W dobrych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.