Jesień w parku

Data: 26 października, 2019

Dnia 15 października uczniowie klasy 2a naszej szkoły wraz z wychowawczynią udali się na spacer po Parku Miejskim. Wycieczkę poprowadził Paweł Dolata – członek Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego. Celem naszej wyprawy było zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie o tej porze roku, oraz poznanie gatunków drzew i ptaków w ich naturalnym środowisku.

Ze względu na piękne barwy drzew, im poświęciliśmy najwięcej uwagi, spotykając na trasie: dęby czerwone, klony zwyczajne i polne, lipę srebrzystą – pomnik przyrody, brzozy, olsze czarną i topole. Dzieci zbierały ich liście, które w domu wykorzystały do wykonania minizielników, aby utrwalić wiedzę.

Poza lekcją botaniki mieliśmy także możliwość obserwowania na stawie ptaków wodnych – kokoszkę, łyski oraz krzyżówki, a Hania sama wypatrzyła i rozpoznała grzywacza – brawo!