Jesień w kolorach

Data: 30 listopada, 2012

Pomimo, że za oknem szaro i mżysto dzieci z klas integracyjnych żyją w świecie barw i kolorów. W ostatnich dniach listopada dwukrotnie odwiedziły galerię BWA przy ulicy Wrocławskiej, by móc obcować ze sztuką i samemu ją tworzyć. 21 tegoż miesiąca klasa I b integracyjna wraz z wychowawczyniami panią Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą-Molską odbyły lekcje w galerii, gdzie pod czujnym okiem bardzo życzliwych pracowników placówki poznawali miejscowych malarzy, ich warsztat, technikę. Sami zaś pokusili się o stworzenie z lotu ptaka własnego wyobrażenia swojego miasta. Wracając dzieci wraz z paniami obejrzały wystawę plenerową na rynku pt. „Ludzie w świecie ciszy” poświęconą osobą głuchoniemym. Nad ich głowami unosiła się melodia hejnału naszego miasta puszczana w południe z ratusza.

Kilka dni później, tj.27 listopada w ramach autorskiego programu zajęć rewalidacyjnych mającego na celu uspołecznianie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi grupa dziesięciu naszych milusińskich wraz z panią Danutą Adamik i Anną Woźniak ponownie skorzystała z otwartości i życzliwości pracowników BWA, by tworzyć mandale z różnego rodzaju gazet, szmatek, wełenek, itp. Ukoronowaniem tych zajęć artystycznych była wizyta grupy w pizzerii Da Grasso przy ul. Kolejowej, gdzie dzieci zjadły pizzę. W trakcie takich wyjść nauczyciele i rodzice, a także same dzieci poznają swoje mocne i słabe strony, by jak najpełniej móc wzrastać, pracować nad sobą i realizować się w społeczeństwie.