Jaki znak Twój? Orzeł Biały!

Data: 3 maja, 2012

Dnia 30 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęciach ukazujących godło państwa, herb miasta oraz flagę państwową jako symbol przynależności do narodu i społeczności regionalnej. Zajęcia składały się z części teoretycznej, podczas której dzieci poznały genezę znaków rodowych, narodowych i miejscowych oraz części warsztatowej, podczas której uczestnicy wymieniając miejsca i przedmioty opatrzone symbolami państwowymi i miejskimi miały okazję wziąć do ręki wskazane przez siebie eksponaty.

Po odbytych zajęciach dzieci obejrzały ekspozycję stałą muzeum przedstawiającą wybrane zagadnienia z dziejów miasta – od początku XVIII wieku do czasów międzywojennych oraz odwiedzoną już wcześniej „Kuchnie babuni”.